Blog > Komentarze do wpisu

Oczyszczający żel do skóry wrażliwej mieszanej i tłustej botanical effects

Dzisiaj przychodzę do Was z kilkoma słowami na temat produktu mało znanej w Polsce firmy, która narodziła się w Stanach Zjednoczonych. Sama poznałam firmę nie tak dawno temu za sprawą taką, że moja mama (!) została jedną z jej konsultantek. Produktów nie kupcie nigdzie indziej, jak tylko u konsultantki. Ewentualnie można spotkać pojedyncze sztuki kosmetyków na all., ale często są to podróbki, więc trzeba mocno uważać, gdy się tam kupuje.


Żel, który dzisiaj prezentuję należy do serii Botanical Effects. Jest to seria  stworzona z myślą o młodych cerach. Akurat ten nadaje się do pielęgnacji cery wrażliwej, ale zarazem mieszanej/ tłustej. 
Kosmetyk znajduje się w opakowaniu- tubie. Dzięki temu, że jest zamykany na klik, na którym stoi nigdy nie ma problemu z wydostaniem kosmetyku z opakowania, nawet, gdy jest go już bardzo mało. Minusem opakowania jest to, że jest nieprzejrzyste i tym samym nie możemy kontrolować ilości, jaka nam pozostała.
Po wyciśnięciu na rękę od razu widać i czuć, że jest to produkt przeznaczony do cery wrażliwej, ponieważ jest bezbarwny i co najważniejsze bezzapachowy, czyli możemy mieć nadzieję, że nie podrażni i... rzeczywiście tak było.Do jednorazowego mycia wystarczy naprawdę niewielka ilość produktu. Ta przedstawiona na zdjęciu jest nawet zbyt wielka. Produkt dobrze się pieni i łatwo zmywa. Po użyciu buzia nie pozostaje ściągnięta, nie jest podrażniona. Towarzyszy nam raczej uczucie odświeżenia, a gdy dotkniemy twarzy zauważymy, że jest ona gładka jak pupcia niemowlaka.

Żel ma pojemność 113g i to niesamowite, ale wystarcza na bardzo długo. Ja kupiłam go w połowie kwietnia, mamy październik, a dopiero teraz zaczyna się kończyć (stosowałam go codziennie rano i wieczorem). 
Jeśli jednak macie skórę z tendencją do tworzenia się krostek, co często zdarza się przy cerze mieszanej i tłustej, to ten żel może mieć dla was niewystarczające działanie. Ponieważ jest on bardzo łagodny średnio radzi sobie z większymi niedoskonałościami. U mnie przez pierwsze miesiące wszystko było super, jednak od jakiś dwóch tygodni moje czoło zaczęły odwiedzać różne niespodzianki. To chyba znak, że czas zmienić kosmetyk. 
Będziecie zadowolone, jeśli Wasza cera jest w miarę ładna, a ma problem ze świeceniem się i zanieczyszczonymi porami. Żel świetnie eliminuje problem świecenia się i ładnie oczyszcza pory. 
Jego cena jest dość wysoka, bo za 113g producent każe sobie zapłacić 59 zł, jednak jeśli wziąć pod uwagę czas na jaki starcza produkt (6 miesięcy), myślę, że nie jest to wygórowana cena.piątek, 04 października 2013, arya90

Polecane wpisy

  • Październikowe zakupy

    Po odebraniu wypłaty jakimś dziwnym trafem na mojej drodze do domu zawsze pojawia się drogeria. Też tak macie? Tym razem zakupy połowicznie katalogowe a połowic